12 jun 2025
Nieuwsbrief voor rundveehouders en dierenartsen
 
 
Vaccinatiecampagne blauwtong en Epizoötische Hemorragische Ziekte: informatie over afsluiting van de campagne en betaling van tussenkomsten
De vaccinatiecampagne tegen blauwtong (BTV en Epizoötische Hemorragische Ziekte (EHDV) wordt verlengd tot 1 september 2025. In dit nieuwsitem delen we belangrijke informatie van het FAVV, zodat je als veehouder en dierenarts op de hoogte bent van de vereisten en deadlines om in aanmerking te komen voor de voorziene subsidies.
Lees meer
 
 
Schrijf nu in voor het DGZ-webinar voor praktijkdierenartsen over MKZ, PPR en pokken op 26 juni
Terwijl blauwtong nog altijd volop aandacht vraagt, komen er nieuwe uitdagingen op ons af. Vanuit onze buurlanden dreigen andere ernstige ziekten die de varkens- en herkauwerssector kunnen treffen: mond-en-klauwzeer (MKZ), peste des petits ruminants (PPR) en schapen- en geitenpokken. Daarom organiseert DGZ op donderdagmiddag 26 juni samen met Sciensano en FAVV een webinar over deze ziekten, speciaal voor praktijkdierenartsen herkauwers en varkens!
Lees meer
 
 
Nieuwe openingsuren van onze helpdesk vanaf 16 juni 2025
Vanaf maandag 16 juni 2025 wijzigen de uren waarop onze helpdesk telefonisch bereikbaar is. Geen zorgen: ook met de aangepaste openingsuren staan we met evenveel enthousiasme voor je klaar. Ontdek in dit nieuwsitem meer over de aangepaste openingsuren tijdens de zomermaanden.
Lees meer
 
 
Ook melkrobotbedrijven genieten van beter koemanagement dankzij inzicht in de gezondheid en melkkwaliteit van elke koe
Vanaf 10 juni kunnen ook melkrobotbedrijven genieten van de unieke voordelen die IMA biedt. Met IMA krijg je als veehouder diepgaand inzicht in de gezondheid van elke individuele koe, waardoor je het management sneller en gerichter kan bijsturen. Schrijf je in vóór 8 juli als robotbedrijf en geniet van € 30 korting.
Lees meer
 
Als deze nieuwsbrief niet goed wordt weergegeven, kun je hier de online versie bekijken.
DGZ-Vlaanderen, Industrielaan 29, 8820 Torhout