19 jul 2024
Nieuwsbrief voor houders en dierenartsen van kleine herkauwers
 
 
Blauwtong: actuele situatie en het belang van correct ingevulde formulieren
Sinds de start van het nieuwe vectorseizoen zijn er 5 gevallen van blauwtong serotype 3 bevestigd in Vlaanderen (schaap en rund) en twee in Wallonië (rund). De kans is reëel dat er de komende tijd nog meer gevallen zullen worden gemeld. Hou je dieren goed in het oog zodat je snel symptomen van een mogelijke besmetting kunt vaststellen. Belangrijk is om de juiste monsters te laten nemen met op het aanvraagformulier de officiële vermelding “verdenking blauwtong”. Op die manier kunnen we de blauwtongsituatie nauw opvolgen en erover informeren. Een woordje uitleg bij de formulieren voor de monstername.
Lees meer
 
 
Wees waakzaam: EHD in Frankrijk en komt nader
Het is volop zomer en dat betekent een verhoogde kans op de verspreiding van Epizootic Hemorrhagic Disease (EHD). Het FAVV schat dat de EHD-uitbraak in Frankrijk zich binnen 30 weken tijd kan verspreiden tot aan de Belgische grens. Dankzij onze betrouwbare PCR- en ELISA-analyses kunnen dieren getest worden op de aanwezigheid van het virus. Meer informatie over de situatie in Frankrijk en onze laboanalyses lees je in dit nieuwsitem.
Lees meer
 
 
Wees waakzaam: opvallend veel gevallen van Haemonchose
In de autopsiezaal van DGZ hebben we de afgelopen twee weken een opvallende toename gezien in het aantal gevallen van besmettingen met Haemonchus, ook wel bekend als de rode lebmaagworm. Ook uit Nederland krijgen we meldingen dat het aantal Haemonchose-gevallen aanzienlijk hoger ligt dan voorgaande jaren. Controleer daarom regelmatig jouw schapen, geiten en kameelachtigen en wees extra waakzaam voor tekenen van bloedarmoede.
Lees meer
 
 
Hoe verhoog je het comfort van je dieren bij hoge temperaturen?
Ook al hebben we geen tropische zomer, toch kunnen warmere dagen ervoor zorgen dat je dieren last hebben. Daarom geven we graag enkele tips om jouw dieren tijdens warme dagen meer comfort te bezorgen en hopelijk hittestress te vermijden.
Lees meer
 
Als deze nieuwsbrief niet goed wordt weergegeven, kun je hier de online versie bekijken.
DGZ-Vlaanderen, Industrielaan 29, 8820 Torhout