Jongvee in de kijker tijdens studiedag van de Vlaamse Vereniging voor Buiatrie
Jongvee vormt de basis van een gezond en productief melkveebedrijf. Daarom organiseert de Vlaamse Vereniging voor Buiatrie op 7 oktober 2026 een studiedag die volledig in het teken staat van de opfok van kalveren. Drie gerenommeerde sprekers delen hun nieuwste inzichten over kalvervoeding en darmgezondheid. Daarnaast krijg je een exclusieve blik achter de schermen van de Dairy Research Facility in Boxmeer.
Nieuwe inzichten in de opfok van kalveren
Tijdens deze studiedag wordt de opfok van jongvee vanuit verschillende invalshoeken belicht, met bijzondere aandacht voor voeding. Je ontdekt onder meer hoe kalvervoeding door de jaren heen is geëvolueerd, welke rol de vetsamenstelling van kunstmelk speelt en wat de impact van dysbiose is op de gezondheid van kalveren. Prof. Dr. James Drackley, Dr. Juliette Wilms en Prof. Dr. Richard Ducatelle nemen je mee in de recentste wetenschappelijke inzichten en vertalen die naar de praktijk. Ook een bezoek aan de Sprayfo Research-site van Trouw Nutrition staat op het programma.
De studiedag biedt bovendien volop gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en collega’s uit het werkveld te ontmoeten. Dankzij de georganiseerde busreis begint het netwerken al onderweg.
Bijscholingspunten zijn in aanvraag.

Wanneer en waar?
Datum: Woensdag 7 oktober 2026
Locatie: Dairy Research Facility van Trouw Nutrition in Boxmeer, Nederland
Vervoer: Er worden bussen ingezet vanuit verschillende opstapplaatsen. Meer informatie over de busreis volgt na inschrijving.
Programma
| Busreis naar de Research Facility in Boxmeer | |
| 10.30 uur | Welkom |
| 11.00 - 12.30 uur | Evolution of Calf Nutrition (Prof. Dr. James Drackley) |
| 12.30 - 13.15 uur | Lunch |
| 13.15 - 14.15 uur | Bezoek aan de Sprayfo Research-site |
| 14.15 - 15.15 uur | Fat Composition in Milk Replacers and Electrolyte Solutions (Dr. Juliette Wilms) |
| 15.15 - 15.30 uur | Koffiepauze |
| 15.30 - 16.15 uur | Dysbiose bij kalveren (Prof. Dr. Richard Ducatelle) |
| 16.15 - 17.00 uur | Uitreiking van de Buiatrie Award |
| 17.00 uur | Afsluit en vertrek |
Schrijf je nu in
Wil je je kennis over jongveeopfok verdiepen en een unieke blik achter de schermen van de Dairy Research Facility? Schrijf je dan zo snel mogelijk in via onderstaande knop. De deelnameprijs bedraagt 180 euro. Je inschrijving is definitief na overschrijving van het bedrag op rekeningnummer BE64 7310 6918 8152. Let op: dit is een nieuw rekeningnummer.