Op O.H. Hemelvaart (donderdag 14 mei) zijn het loket, de helpdesk en het laboratorium van DGZ gesloten. Wat dit precies voor jou betekent lees je in dit nieuwsitem. We doen ons uiterste best om je zo goed mogelijk van dienst te zijn, net als tijdens een week zonder feestdagen. Bedankt voor je vertrouwen in DGZ!

078 05 05 23
Kies je dier
Kies je dier

Voor het werkjaar 2021-2022 bedraagt de tussenkomst € 0,85 (incl. BTW) per antistoffen-test (via ELISA-onderzoek).

Bedrijven die tijdens de vorige screening een A-niveau haalden kunnen van elk rund dat een seropositief resultaat heeft na een antistoffen-onderzoek op een bloed-of melkmonster, ook een mestmonster laten analyseren via PCR. Voor deze PCR-analyses voorziet het Sanitair Fonds dit jaar een extra ondersteuning van € 20 (incl. BTW) per PCR-test.

Elke veehouder heeft uiteraard de keuze om deze PCR-test al dan niet uit te voeren. De uitvoering van een PCR-test kan ondersteunend zijn in de beslissing om een dier al dan niet versneld op te ruimen. Als je ervoor kiest om een bijkomende PCR-test te laten uitvoeren, lever het mestmonster dan tijdig (best kort na het positief serologisch resultaat) aan het laboratorium. Zo kan het rund bij een positief resultaat alsnog tijdig opgeruimd worden om opvolgingsniveau A of B te kunnen behalen.


Lees meer:

Reglement van het paratuberculoseprogramma van de Belgische zuivelketen