Update levering primo-oormerken: De levering van primo-oormerken loopt nog altijd vertraagd. Hou op dit moment rekening met een leveringstermijn van ongeveer 9 weken.

We stellen alles in het werk om de leveringstermijn zo snel mogelijk opnieuw naar de reguliere termijn te brengen en blijven de situatie nauw opvolgen.

078 05 05 23
Kies je dier
Kies je dier

Omdat het in Zwevezele om een houderij met beperkte omvang zonder risicocontacten gaat, worden daar geen zones afgebakend en blijven de maatregelen beperkt tot de site zelf.

Rond de nieuwe besmetting in Sint-Laureins zijn beperkingszones ingesteld: een beschermingszone met een straal van 3 km en een bewakingszone met een straal van 10 km. Door deze nieuwe besmetting worden de bestaande zones aangepast, bovendien valt deze uitbreiding samen met de bestaande bewakingszone in Beernem waar ook vorige week een uitbraak werd vastgesteld. De bron van deze besmetting is nog niet duidelijk: het kan gaan om een introductie vanuit wilde vogels of om een spill over van een eerdere haard.

Op de website van het FAVV vind je een beschrijving van alle zones en maatregelen die er gelden

Aangezien het virus blijft circuleren bij wilde vogels en gezien de toenemende infectiedruk rond de pluimveebedrijven is het uiterst belangrijk om een goede bioveiligheid te blijven toepassen om zo een mogelijke besmetting te vermijden.


Merk je een verhoogde sterfte op of een ander symptoom van ziekte, contacteer dan onmiddellijk je bedrijfsdierenarts.

Dierenartsen moeten op hun beurt onmiddellijk de LCE verwittigen in geval van verdenking.

Lees meer:

 

Bron: FAVV