Tussen maandag 16 juni en 19 september 2025 is onze helpdesk elke werkdag telefonisch te bereiken van 8.30u tot 14.00u.
Uiteraard kun je ons ook altijd een mail sturen of ons bereiken via het contactformulier op onze website.
De openingsuren van het loket en onthaal blijven ongewijzigd: die zijn elke werkdag open van 8.30u tot 17.00u.

078 05 05 23
Kies je dier
Kies je dier

Volgende preventieve maatregelen tegen het vogelgriepvirus worden van kracht in deze periode van verhoogd risico:

  • Pluimvee van professionele houders en van hobbyhouders, met uitzondering van loopvogels, moet worden opgehokt of afgeschermd (met behulp van netten).
  • Alle pluimvee en vogels moeten binnen (of onder netten) worden gevoederd en gedrenkt.
  • Pluimvee en vogels mogen niet gedrenkt worden met regenwater of oppervlaktewater waartoe wilde vogels toegang hebben.

Deze maatregelen moeten helpen vermijden dat pluimvee in contact komt met wilde vogels die besmet zijn met het vogelgriepvirus en zo het pluimvee beschermen. De maatregelen zijn terug te vinden op de website van het FAVV: http://www.favv.be/professionelen/dierlijkeproductie/dierengezondheid/vogelgriep/maatregelen.asp

Het FAVV vraagt alle pluimveehouders, hobbyhouders en andere betrokken actoren om de bioveiligheidsmaatregelen strikt toe te passen en voldoende aandacht te besteden aan het voorkomen van de insleep van vogelgriep bij hun dieren door (contacten met) wilde vogels.

   

Merk je een verhoogde sterfte op of een ander symptoom van ziekte, contacteer dan onmiddellijk je bedrijfsdierenarts.
Dierenartsen moeten op hun beurt onmiddellijk de LCE verwittigen in geval van verdenking.

     

Lees meer:

  • Meer info over vogelgriep en een volledig overzicht van de maatregelen is terug te vinden op de website van het FAVV.