Update levering primo-oormerken: De levering van primo-oormerken loopt nog altijd vertraagd. Hou op dit moment rekening met een leveringstermijn van ongeveer 9 weken.

We stellen alles in het werk om de leveringstermijn zo snel mogelijk opnieuw naar de reguliere termijn te brengen en blijven de situatie nauw opvolgen.

078 05 05 23
Kies je dier
Kies je dier

Tijdens het webinar over LSD dat we op 27 februari 2026 gaven, kwamen volgende onderwerpen aan bod:

  • Ziektebeeld en epidemiologische situatie
    Andy Haegeman (Sciensano) licht de ziekte toe, inclusief de klinische symptomen, verspreiding en impact van LSD.
  • Maatregelen bij verdenking en insleep
    Philippe Houdart (FAVV) verduidelijk welke stappen moeten worden gezet in geval van een verdenking van LSD en welke maatregelen gelden bij een mogelijke insleep.
  • Aankomende regelgeving rond invoer
    Hélène Gérard (FOD VVVL) geeft toelichting bij de komende wetgeving, waaronder verplichte testen bij invoer van runderen uit risicolanden.

    

Om het filmpje hieronder in een groter venster te bekijken, klik je op "Watch on YouTube". Het filmpje opent dan op die site waar je voor de optie volledig venster/full screen kunt kiezen.